Ať už vezete svého psa do školky nebo ho berete k veterináři, je důležité vědět, jak svého psa správně zajistit, abyste zajistili jeho bezpečnost ve vašem autě.

 

Důležité jsou správné zábrany

Ne všechna omezení jsou si rovna. Některá mohou být vhodná pro každodenní jízdu, zatímco jiné bylo vhodné využít spíše nárazově. Pes by měl být vždy na zadním sedadle nebo v nákladovém prostoru SUV.

 

Dobrý

Jakékoli zajištění je lepší než žádné zajištění. Pes, který je volně v autě, může rozptýlit pozornost páníčka při jízdě, snadno vyskočí, když rodič zvířete otevře dveře auta, a v nejhorším případě se stane nepřipoutaným projektilem při autonehodě. Toto je nebezpečné jak pro psa, tak i pro všechny ostatní v autě.

Majitel zvířete přiváže vodítko psa k opěrce hlavy, k pásu nebo D-kroužku na podlaze. Nevýhodou je, že vodítko může být obtížné uvázat na správnou délku, tak aby měl váš pes prostor, aby se cítil pohodlně, ale stále byl řádně připoután. Vodítko se může během cestování také rozmotat.

 

Lepší

Zádržné prvky, které jsou připevněny k sedadlu nebo vloženy do spony bezpečnostního pásu. To umožňuje rodičům rychle a snadno zajistit psa v autě. Vodítko by mělo zůstat na psovi také.

Přepravky a nosiče, které jsou bezpečně připevněny v autě. Pes by měl mít na vodítku, i když je v přepravce, vnitřní úvazání. Tím je zajištěno, že se pes při otevření dvířek přepravky, nemůže uvolnit.

 

Nejlepší

Přepravky a postroje jsou VŽDY tou nejlepší volbou pro omezení psů v autě. Centrum pro bezpečnost domácích zvířat nárazově testovalo a nezávisle certifikovalo několik produktů, které zahrnovaly 3 bezpečnostní postroje, 2 cestovní nosiče a 4 různé cestovní přepravky.

 

Tréninkové tipy pro majitele mazlíčků

Před použitím v autě naučte psa předem na postroj, přepravku nebo box.

Sledujte svého psa, abyste se ujistili, že neokousává omezovací prostředek. Postříkání zádržného prostředku odpuzovačem žvýkání před každým použitím pomůže zastavit jakékoli problematické žvýkání.

VŽDY připněte zádržný systém k postroji. Pokud to není možné, připněte poutko k plochému límci. NIKDY nepřipínejte zádržný systém na hlavový límec, výcvikový obojek nebo obojek s hrotem.

Je lákavé nechat si nové štěně sedět na klíně během jízdy autem, ale štěně se pak bude obtížněji učit sedět v zadní části auta. Nastartujte štěně správně tím, že je od prvního dne bezpečně zajistíte na zadním sedadle nebo v nákladovém prostoru.

Také by vás mohly zajímat naše články níže:

alergie category-zdravi-psa tag-antifungalni-lecba-psi-kuze tag-candida-u-psu tag-dermatofytoza-u-psu tag-kozni-houby-u-psu tag-lecba-plisnovych-onemocneni-kuze tag-plisnova-onemocneni-kuze tag-plisnove-infekce-u-psu tag-priciny-plisnovych-onemocneni-u-psu">
Plísňová onemocnění kůže u psů – příčiny a léčba

Plísňová onemocnění kůže u psů – příčiny a léčba

Objevte příčiny a způsoby léčby plísňová onemocnění kůže u psů a jak předcházet jejich šíření a recidivě.

číst více
Nezávisle ověřeno
3482 recenze