Jezevčík
Jezevčíci jsou pachští honiči chovaní k lovu jezevců a jiných zvířat jako jsou králíci a lišky. Myslivci dokonce používali smečky jezevčíků k stopování divočáků. Dnes z nich jejich všestrannost dělá vynikající rodinné společníky, výstavní psy a lovce drobné zvěře.
Ale nenechte se tímto štěnětem zmást. Psi tohoto plemene mohou být, jak řekl legendární literární kritik a vtipný novinář HL Mencken, „napůl pes vysoký a na půl dlouhý“, ale tento malý pes se sklopenýma ušima je dostatečně odolný, aby se postavil jezevci. Ve skutečnosti tak dostali své jméno (Dachs znamená jezevec; hund znamená pes).
Můžete je však znát také pod jednou z jejich mnoha přezdívek, včetně Wiener Dog, Sausage Dog, Doxie a dalších. Pokud hledáte malého pejska, který vás bude hlídat a zasype vás láskou, toto může být plemeno právě pro vás. Pokud můžete, rozhodněte se pro adopci!
Více o tomto plemeni
Jezevčíci se vyskytují ve třech variantách: hladkosrstý (krátkosrstý), drsnosrstý a dlouhosrstý. Ve Spojených státech jsou jezevčíci buď miniaturní (11 liber a méně v dospělosti) nebo standardní (obvykle mezi 16 a 32 librami jako dospělí). Jiné země mají větší rozptyl ve velikostech. Například v Německu, oficiálním rodišti plemene jezevčíka, jsou jezevčíci identifikováni jako standardní nebo miniaturní na základě měření hrudníku odebraného ve věku patnácti měsíců.
Bez ohledu na jejich velikost jsou jezevčíci nádherným doplňkem každé rodiny, a proto se od 50. let 20. století umisťují na předních místech seznamu nejoblíbenějších psů. Jejich roztomilý vzhled a živá povaha inspirovaly mnoho milujících přezdívek pro toto plemeno, včetně wiener dog, hot dog, klobása, Doxie, Dashie a (zejména v Německu) Teckels, Dachels nebo Dachsels.
Při pohledu na sebevědomého jezevčíka, hrdě nesoucího své dlouhé, svalnaté tělo na krátkých nohách, s protáhlou hlavou vztyčenou vysoko s odvážným inteligentním pohledem v očích, se nelze ubránit úsměvu. Pro svůj téměř komický vzhled byli jezevčíci dlouho oblíbeným námětem karikaturistů a výrobců hraček. Ale jejich roztomilý vzhled byl vyvinut z mnohem vážnějších a praktičtějších důvodů. Jejich krátké nohy jim umožňují kopat a manévrovat a dokonce bojovat s jezevci a jinými zvířaty, zatímco jejich velké hrudníky jim dodávají spoustu síly pro boj. Jezevčíci jsou stateční, ale mohou být poněkud tvrdohlaví a mají nezávislého ducha, zejména při lovu.
Doma se projeví hravá povaha jezevčíka. Miluje být blízko vás a „pomáhá“ vám dělat věci, jako je zavazování bot. Díky své inteligenci má často své vlastní představy o tom, jaká jsou pravidla, pokud jde o čas na hraní – a tato pravidla nemusí být stejná jako vaše nebo i pravidla jiných plemen psů. Jezevčíci jsou známí tím, že jsou temperamentní a rádi pronásledují jiná malá zvířata, ptáky a hračky. Standard plemene – písemný popis toho, jak by měl jezevčík vypadat a chovat se – pravděpodobně nejlépe popisuje jejich osobnost, když se řekne: „Jezevčík je chytrý, živý a odvážný až unáhlený, vytrvalý v práci nad zemí i pod zemí s dobře vyvinutými smysly. Jakýkoli projev plachosti je vážná chyba .“
Jezevčíci mají oduševnělé oči a složité výrazy obličeje. Jejich plíce jsou na psa této velikosti velké a mají sudovitý hrudník. Kvůli těmto věcem mají jezevčíci hlasitý, hluboký štěkot, který zní, jako by pocházel od mnohem většího psa. A rádi štěkají, což je něco, co byste měli vzít v úvahu, pokud máte sousedy, které by dovádění vašeho malého odvážného jezevčíka mohlo spíše naštvat než pobavit.
Jezevčíci se často úzce spojují s jedinou osobou. Mohou dokonce žárlit na pozornost svého majitele, a pokud nejsou řádně vycvičeni a socializováni, mohou se stát problémovými.
Hladký jezevčíci jsou nejoblíbenějším plemenem ve Spojených státech. Jejich srst je krátká a lesklá a nevyžaduje velkou péči. Pokud však žijete v oblasti s chladným počasím, v zimě potřebují svetr. Běžné barvy jsou červená, krémová, černá s pálením, černá a smetanová, čokoládová s pálením, modrá s pálením a Isabella (plavá) s pálením. Jezevčíci mohou mít také vzory v srsti, jako je strakatý (strakatý vzor srsti), žíhaný, sobolí a strakatý vzor.
Dlouhosrstí jezevčíci mají hladkou, mírně zvlněnou srst a mohou mít stejnou barvu jako hladkosrstý jezevčík. Měli by se kartáčovat každý den, aby se zabránilo tvorbě rohoží, zejména kolem loktů a uší. Mnozí věří, že dlouhosrstý jezevčík má poslušnější povahu než hladkosrstý nebo drsnosrstý.
Drsnosrstí jezevčíci mají drátovitou, krátkou, hustou, drsnou srst s hustým obočím a plnovousem. Stejně jako hladkosrstí jezevčíci jsou často vytrvalí. V zimě nebudou potřebovat svetr, ale je třeba je pravidelně kartáčovat, aby se netvořily rohože. Jejich barva srsti může být stejná jako u jezevčíka hladkého, ale nejoblíbenějšími barvami ve Spojených státech jsou divoké odstíny (směs černé, hnědé a šedé), černá s pálením a různé odstíny červené.
Jezevčíci byli často považováni za symbol Německa. Kvůli této asociaci ztratili jezevčíci ve Spojených státech během první a druhé světové války popularitu. Jejich přitažlivost však byla příliš velká na to, aby se jim dalo odolat, a jejich popularita se brzy vrátila. Kvůli spojení s Německem byl jezevčík jménem Waldi vybrán jako první oficiální maskot pro letní olympijské hry v roce 1972.
Jezevčíci jsou dobrou volbou pro obyvatele bytu a lidi, kteří nemají dvorek. Jsou oblíbení u obyvatel měst kvůli jejich malé velikosti a snadné péči. Obvykle jsou uvnitř aktivní a také rádi chodí na procházky. Jen si dejte pozor, aby neztloustli nebo aby si nezranili záda skokem z nábytku. Také jim nezapomeňte podepřít záda, když je držíte. Kvůli jejich dlouhým hřbetům jsou náchylní k vyklouznutí nebo prasknutí (vyhřeznutí) plotének na zádech, což může vést k částečné nebo úplné paralýze.
Přestože byli původně vyšlechtěni k lovu divokých jezevců a jiných zvířat, dnešní jezevčíci jsou ideálními rodinnými společníky. Navíc je mnoho lidí cvičí v poslušnosti, agility, polních zkouškách a zkouškách pozemských psů. Jsou to také pracovití a cenění terapeutičtí psi. Někteří lidé přihlašují své jezevčíky do závodů jezevčíků, jako je Wiener Nationals. Ačkoli jsou tyto dostihy populární, Dachshund Club of America se staví proti „wiener racingu“, protože mnoho chrtích tratí využívá tyto události k přilákání velkých davů a protože DCA se obává, že by takové závody mohly jezevčíkům zranit záda.
Protože se jedná o tak oblíbené plemeno, mnoho lidí chová jezevčíky spíše proto, aby vydělali peníze, než z lásky k plemeni a touhy chovat zdravé a vyrovnané psy. Buďte opatrní a pořiďte si svého jezevčíka od renomovaného chovatele, který u svých chovných zvířat prověřuje jak temperament, tak zdravotní problémy.
Jezevčík je všestranný společník. Díky rozmanitosti velikostí, barev, typů srsti a osobností je jezevčík vhodný téměř pro každého.
Pro Vašeho psa jste nejlepší přítel a Vaše místo je jejich domov! Udělejte je šťastnými!
“Nemilujete-li psy, nemilujete věrnost.Není na světě lepšího psychiatra, než je štěně olizující vám obličej.Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.” Josh Billings
-
Juliet hypoalergenní králičí suché krmivo (prémiová receptura bez pšeničného lepku a kuřecího masa) – “extra malé granule”
332 Kč - 1 kg | 518 Kč - 3 kg | 1595 Kč - 10 kg — nebo předplaťte si 10% -
Juliet hypoalergenní lososové suché krmivo pro psy (prémiová receptura bez pšeničného lepku a kuřecího masa)
332 Kč - 1 kg | 518 Kč - 3 kg | 1595 Kč - 10 kg — nebo předplaťte si 10% -
Juliet hypoalergenní jehněčí suché krmivo (prémiová receptura bez pšeničného lepku a kuřecího masa)
332 Kč - 1 kg | 518 Kč - 3 kg | 1595 Kč - 10 kg — nebo předplaťte si 10% -
Juliet hypoalergenní hovězí suché krmivo (prémiová receptura bez pšeničného lepku a kuřecího masa) – “extra malé granule”
332 Kč - 1 kg | 518 Kč - 3 kg | 1595 Kč - 10 kg — nebo předplaťte si 10%
Jezevčík
Typické rysy
- Jezevčíci dokážou být tvrdohlaví a těžko se dají vyrušit. Doporučuje se jim výcvik.
- Jezevčíci jsou inteligentní psi s nezávislou povahou a hravým duchem. Z tohoto důvodu mohou být zlomyslní. Při jejich tréninku buďte trpěliví, pevní a důslední.
- Protože byli vyšlechtěni pro lov, mohou vykazovat určité chování, které s tím souvisí. Byli navrženi tak, aby kopali do jezevčích nor a tento instinkt je může vést k tomu, že místo toho vykopou vaše jiřiny. Byli vyšlechtěni k houževnatosti při lovu a tento instinkt je může vést k tomu, že vás budou neúnavně otravovat o pamlsek. Byli vyšlechtěni, aby nejen lovili, ale i zabíjeli svou kořist; ve vaší domácnosti budou „kořistí“ s největší pravděpodobností hračky vašeho jezevčíka a on je bude efektivně „zabíjet“ jednu po druhé.
- Jezevčíci mají na psa jejich velikosti hlasitý, hluboký štěkot – a rádi štěkají!
- Pokud si nebudete dávat pozor, váš jezevčík může ztloustnout a zlenivět, což bude více zatěžovat jeho křehká záda. Nezapomeňte sledovat příjem potravy svého jezevčíka a udržovat ho na zdravé hmotnosti.
- Jezevčíci jsou náchylní k vyhřeznutí plotének v zádech, což může vést k částečné nebo úplné paralýze. Nenechte je skákat z vysokých míst, a když je držíte, podepřete jim záda.
- Váš jezevčík bude pravděpodobně pes pro jednu osobu. Od přírody může být k cizím lidem podezřívavý, takže je důležité ho socializovat, když je ještě štěně.
- Chcete-li získat zdravého psa, nikdy nekupujte štěně od nezodpovědného chovatele, z množírny nebo ze zverimexu.
Velikost
Jezevčíci jsou chováni a vystavováni ve dvou velikostech: standardní a miniaturní. Standardní jezevčíci všech variant (hladkosrstí, drátosrstí a dlouhosrstí) obvykle váží mezi 16 a 32 librami. Miniaturní jezevčíci všech odrůd váží v dospělosti 11 liber a méně. Jezevčíci, kteří váží mezi 11 a 16 liber, se nazývají Tweenies. I když toto není oficiální klasifikace, Tweenies nejsou ve výstavním kruhu penalizováni. Někteří lidé, kteří chovají výjimečně malé jezevčíky, je inzerují jako toy jezevčíky, ale to je čistě marketingový termín, nikoli uznávané označení.
Osobnost
Jezevčík je popisován jako chytrý, živý a odvážný což vede až k unáhlenosti. Je vyšlechtěn k vytrvalosti, což je další způsob, jak říci, že může být tvrdohlavý. Jezevčíci mají pověst zábavných a nebojácných psů, ale nejvíc se chtějí mazlit se svými lidmi. U mnoha jezevčíků tato vlastnost převažuje nad nutností vypořádat se s naléháním plemene na vlastní cestu. Povaha jezevčíka se také může lišit podle typu srsti. Vzhledem k tomu, že drsnosrstí jezevčíci mají v pozadí teriéra, mohou z nich být škodolibí výtržníci. Dlouhosrstí jsou klidní a tiší a hladkosrstí mají osobnost, která leží někde mezi tím. Někteří mini jezevčíci mohou být nervózní nebo plaší, ale to není pro plemeno zcela typické a správn. Vyhněte se štěňatům, která vykazují tyto vlastnosti.
Temperament je ovlivněn řadou faktorů, včetně dědičnosti, výcviku a socializace. Štěňata s milou povahou jsou zvědavá a hravá, ochotná přistupovat k lidem a nechat se jimi držet. Vyberte si štěně uprostřed cesty, ne to, co mlátí své sourozence, nebo to, co se schovává v rohu. Vždy se setkejte s alespoň jedním z rodičů – obvykle je k dispozici matka – abyste se ujistili, že mají milou povahu, se kterou se budete cítit dobře. Setkání se sourozenci nebo jinými příbuznými rodičů je také užitečné pro hodnocení toho, jaké bude štěně, až vyroste.
Jako každý pes potřebují jezevčíci ranou socializaci – vystavení mnoha různým lidem, pohledům, zvukům a zkušenostem – když jsou mladí. Socializace pomáhá zajistit, aby z vašeho štěněte jezevčíka vyrostl všestranný pes. Zapsat ho do školky pro štěňata je skvělý začátek. Pravidelné zvaní návštěvníků a vodění do rušných parků, obchodů, které pouštějí psy, a na klidné procházky se sousedy mu také pomůže vypilovat jeho sociální dovednosti.
Zdraví
Ne všichni jezevčíci onemocní některou nebo všemi těmito nemocemi, ale je důležité si je uvědomit, pokud uvažujete o tomto plemeni.
Onemocnění meziobratlových plotének (IVDD): Jezevčíci jsou obzvláště náchylní k problémům se zády. Může to být způsobeno genetikou, nesprávným pohybem nebo pádem nebo skákáním na nábytek nebo z něj. Příznaky problému zahrnují neschopnost zvednout se na zadní nohy, paralýzu a někdy ztrátu kontroly nad střevem a močovým měchýřem. Je důležité vždy podepřít záda a záda svého jezevčíka, když ho držíte. Léčba se může skládat z čehokoli, od umístění do přepravky s protizánětlivými léky až po chirurgický zákrok k odstranění plotének, které způsobují problém, nebo dokonce omezení psa na psí invalidní vozík. Někteří majitelé zjistili, že mohou pomoci odvrátit problémy tím, že vezmou své jezevčíky k chiropraktikům, akupunkturistům nebo rehabilitačním terapeutům, kteří mají zkušenosti s prací se psy.
Epilepsie: Jezevčíci jsou náchylní k epileptickým záchvatům. U psů, kteří jsou postiženi, se má za to, že stav je buď genetický, nebo je způsobený pádem nebo tvrdým úderem do hlavy. Pokud má váš jezevčík záchvaty, vezměte ho k veterináři, aby určil, jaká léčba je vhodná. V mnoha případech lze epilepsii kontrolovat léky.
Progresivní retinální atrofie (PRA): Jedná se o degenerativní oční poruchu, která nakonec způsobí slepotu ze ztráty fotoreceptorů v zadní části oka. PRA je zjistitelná roky předtím, než pes vykazuje známky slepoty. Naštěstí psi dokážou slepotu kompenzovat jinými smysly a slepý pes může žít plnohodnotný a šťastný život. Jen si neudělejte ve zvyku nábytek přemisťovat. Renomovaní chovatelé si nechávají oči svých psů každoročně certifikovat veterinárním oftalmologem a psy s tímto onemocněním nechovají. Pro miniaturní dlouhosrsté jezevčíky je k dispozici DNA test na PRA.
Gastrická dilatace-volvulus (GDV) také nazývaná nadýmání nebo torze: Toto je život ohrožující stav, který nejčastěji postihuje velké psy, ale kvůli jejich hlubokému hrudníku může postihnout i jezevčíky. GDV nastává, když je žaludek roztažen plynem nebo vzduchem a poté se zkroutí (torze). Pes není schopen říhnout nebo zvracet, aby se zbavil přebytečného vzduchu v žaludku, a normální návrat krve do srdce je znemožněn. Krevní tlak klesá a pes upadá do šoku. Toto je lékařská pohotovost. Bez okamžité lékařské pomoci může pes zemřít. Máte podezření na nadýmání, pokud má váš pes nafouklé břicho, nadměrně sliní a zvrací, aniž by zvracel. Může být také neklidný, depresivní, letargický a slabý s rychlým srdečním tepem. Je důležité dostat svého psa k veterináři co nejdříve. Existují určité náznaky, že sklon k GDV je zděděný.
Cushingova choroba (hyperadrenokorticismus): Tento stav nastává, když tělo produkuje příliš mnoho hormonu zvaného kortizol. Může to být způsobeno nerovnováhou v hypofýze nebo v nadledvinách, nebo se může objevit, když má pes příliš mnoho kortizolu z jiných stavů. Nejčastějšími příznaky jsou nadměrné močení a nadměrné pití. Pokud váš jezevčík vykazuje tyto příznaky, vezměte ho k veterináři. Existují způsoby léčby, které pomáhají s touto nemocí, od odstranění žlázy až po léky.
Canine Diabetes Mellitus (DM): Diabetes je občas pozorován u jezevčíků, zvláště pokud mají nadváhu. Diabetes lze léčit dietou a každodenními injekcemi inzulínu. Příznaky zahrnují nadměrné močení a žízeň a ztrátu hmotnosti i přes hladovou chuť k jídlu
Hluchota: Ztráta sluchu není u plemene běžná, ale může se objevit u jezevčíků s dvojitým tečkováním. Zeptejte se, zda štěně a jeho rodiče byli testováni na ztrátu sluchu BAER (Brainstem Auditory Evoked Response). Není k dispozici ve všech oblastech, ale je k dispozici ve většině velkých specializovaných praxí a fakultních nemocnicích na veterinárních školách. To lze provést kdykoli poté, co je štěně pět týdnů staré.
Pokud kupujete štěně, najděte si dobrého chovatele, který vám prokáže zdravotní prověrky obou rodičů vašeho štěněte. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a zbaven konkrétního stavu.
U jezevčíků byste měli očekávat zdravotní prověrku od nadace Canine Eye Registry Foundation (CERF), která potvrzuje, že oči jsou normální.
Zdravotní průkazy se nevydávají psům mladším 2 let. To proto, že některé zdravotní problémy se neobjeví, dokud pes nedosáhne plné zralosti. Z tohoto důvodu se často doporučuje, aby se psi chovali až ve věku dvou nebo tří let.
Péče
Jezevčíci mají velkou výdrž a energii. Milují procházky nebo si hrají venku s ostatními psy a rádi loví a hrabou. Jsou také aktivní uvnitř domu a mohou se jim dobře dařit v malých obytných místnostech, pokud dostanou mírné množství denního pohybu. Dvě procházky půl míle denně (každá asi 10 minut) jsou tak akorát. Občas, když je málo času, hra aportu uspokojí jejich potřebu aktivity.
Nejsou vhodní pro život venku nebo v chovatelské stanici, ale měly by žít v domácnosti. Jezevčíci si mohou při skákání na nábytek nebo z něj poranit záda, pořiďte si proto rampu nebo schůdky a naučte je je používat, pokud chtějí být na pohovce nebo posteli. Když držíte jezevčíka, vždy dávejte pozor, abyste mu podpírali záda a hrudník.
Jezevčíci se mohou rychle učit, pokud jsou správně motivováni. Použijte pozitivní posily, jako jsou odměny za jídlo nebo oblíbenou hračku, abyste udrželi jejich pozornost, a udržujte tréninky krátké. Jezevčík se rychle začne nudit, pokud bude muset opakovat stejné cvičení znovu a znovu, takže udělejte nácvik poslušnosti zábavný a zajímavý.
Domácí trénink může být u tohoto plemene někdy problém. Trpělivost a důslednost jsou nutností. Psí výcvik jim také pomáhá.
Kromě domácího výcviku je naučení na přepravku také laskavým způsobem, jak zajistit, aby se váš jezevčík nedostal do situací, do kterých by neměl. Jako každý pes, jezevčíci mohou být destruktivní i jako štěňata. Trénink na přepravku už v mladém věku také pomůže vašemu jezevčíkovi přijmout uvěznění, pokud bude někdy potřebovat nastoupit nebo hospitalizovat. Nikdy však svého jezevčíka nestrkejte celý den do přepravky. Není to vězení a neměl by v něm trávit víc než pár hodin v kuse, kromě případů, kdy v noci spí. Jezevčíci jsou psi a nemají trávit život zavření v bedně nebo kotci.
Jezevčík vyniká jako hlídací pes, ale umí být hlučný. Zejména mini mohou být velmi hluční. Mějte to na paměti, pokud váš jezevčík bude žít v bytě nebo bytové komunitě.
Krmení
Doporučené denní množství: 1/2 až 1 1/2 šálku vysoce kvalitního suchého krmiva denně
Poznámka: Množství, které váš dospělý pes sní, závisí na jeho velikosti, věku, stavbě těla, metabolismu a úrovni aktivity. Psi jsou jedineční, stejně jako lidé, a ne všichni potřebují stejné množství potravy. Je téměř samozřejmé, že vysoce aktivní pes bude potřebovat více než gaučový pes. Rozdíl je také v kvalitě krmiva pro psy, které kupujete – čím lepší je krmivo pro psy, tím dále se dostane k výživě vašeho psa a tím méně ho budete muset protřepat do misky vašeho psa.
Další informace o krmení jezevčíka naleznete v našich pokynech pro nákup správného jídla, krmení štěněte a krmení dospělého psa.
Barva Srsti A Péče
Srst hladkého jezevčíka je krátká a lesklá. Jednobarevní hladcí jezevčíci jsou často červení nebo krémoví, možná s nějakými černými chlupy. Dvoubarevní hladkosrstí jezevčíci jsou obvykle černí, čokoládoví, divočák (prošedivělý), šedý (modrý) nebo isabella (plavý) s tříslovými nebo krémovými znaky. Kropenatý jezevčíci mají kropenatý (merle) vzor v srsti se světlými a tmavými oblastmi v rovnoměrném rozložení (nepřevládá světlá ani tma). Zatímco u jednobarevných a částečně zbarvených jezevčíků jsou vyžadovány tmavé oči a malé nebo žádné bílé chlupy na hrudi jsou přijatelné, pro strakaté jezevčíky jsou přijatelné částečně nebo zcela modré oči a velké množství bílé srsti na hrudi. Další barevné vzory jsou žíhané, u kterých jsou tmavé pruhy po celém těle, a sobolí, kde je celkově tmavý překryv srsti.
Drsnosrstí jezevčíci mají velmi odlišnou srst od hladkosrstých jezevčíků. Na krycí srsti mají krátkou, hustou, tvrdou srst s měkčí podsadou. Tvrdá srst krycí srsti se nachází všude na těle kromě čelisti, obočí a uší. Zatímco všechny barvy nalezené u hladkého jezevčíka jsou přijatelné pro drsnosrstou srst, nejběžnější barvou je divoká.
Dlouhosrstí jezevčíci mají lesklou, mírně zvlněnou dlouhou srst, která jim dodává elegantní vzhled. Bývají ve stejných barvách jako u hladkých jezevčíků.
Světle zbarvení jezevčíci mají obvykle světle šedé, světle oříškové, zelené nebo modré oči, spíše než různé odstíny hnědé. Mohou mít také oči dvou různých barev; ve vzácných případech, jako je zbarvení s dvojitým zbarvením (ve kterém se na těle kromě tečkovitého vzoru vyskytuje různé množství bílého zbarvení), mohou mít jezevčíci modré a hnědé oči.
Jezevčíci jsou nenároční na údržbu. Línají, ale ne přehnaně. Pokud se nevyváleli v něčem, co zapáchá, obecně se nepotřebují často koupat a jsou bez psího zápachu. Hladkého jezevčíka lze mezi koupelemi jen otřít vlhkým hadříkem, aby zůstali čistí. Pokud žijete na místě, kde je v zimě chladno, může váš hladkosrstý jezevčík, když jde ven, potřebovat svetr.
Drsnosrstí jezevčíci vyžadují pravidelné kartáčování a aby vypadali co nejlépe, budou muset mít srst „svlečenou“ dvakrát až třikrát do roka. Požádejte chovatele, od kterého jste svého drsnosrstého jezevčíka získali, nebo svého chovatele, aby vám ukázal, jak na to.
Dlouhosrstí jezevčíci musí být pravidelně kartáčováni, aby se zabránilo tvorbě rohoží. Je třeba je koupat častěji než jezevčíka hladkého a poté je musíte vyfénovat, aby jejich srst vypadala dobře.
U všech odrůd a velikostí jezevčíků je třeba věnovat zvláštní pozornost jejich svěšeným uším, které mohou být živnou půdou pro plísně, bakterie a roztoče. Navlhčete vatový tampon čističem uší doporučeným vaším veterinářem a každý týden uši otřete. Nezasahujte hlouběji než do prvního kloubu na prstu a nikdy nevkládejte svému psovi do ucha vatový tampon.
Mezi další potřeby patří péče o drápky a zubní hygiena. Jednou až dvakrát za měsíc zastřihněte svému jezevčíkovi drápky. Pokud je slyšíte cvakat o podlahu, jsou příliš dlouhé. Čím dříve svého jezevčíka se stříháním nehtů seznámíte, tím méně stresující to bude.
Čistěte mu zuby alespoň dvakrát nebo třikrát týdně – lépe denně – abyste odstranili zubní kámen a bakterie. Začněte, když je vaše štěně malé, aby si na to zvyklo.
Při péči sledujte, zda na kůži, v uších, nose, ústech a očích a na nohou nejsou vředy, vyrážky nebo známky infekce, jako je zarudnutí, citlivost nebo zánět. Uši by měly dobře vonět, bez přílišného vosku nebo špíny uvnitř a oči by měly být čisté, bez zarudnutí nebo výtoku. Vaše pečlivá týdenní kontrola vám pomůže včas odhalit potenciální zdravotní problémy.
Děti A Jiná Domácí Zvířata
Jezevčíci vychází s dětmi ve vlastní rodině dobře, pokud se jim představí brzy. Nemusí ale mít rádi kamarády vašich dětí, takže na hraní dohlížejte.
Jezevčík se se svými dlouhými zády může snadno zranit, pokud s ním není správně zacházeno. Stanovte si pravidlo, že malé děti mohou držet nebo hladit jezevčíka, pouze pokud sedí na podlaze. Vždy učte děti, jak se ke psům přibližovat a dotýkat se jich, a vždy dohlížejte na jakoukoli interakci mezi psy a malými dětmi, abyste zabránili kousání nebo tahání za ucho nebo ocas ze strany kterékoli strany. Naučte své dítě, aby se nikdy nepřibližovalo k žádnému psovi, když spí nebo jí, nebo aby se pokoušelo psovi vzít jídlo pryč. Žádný pes by nikdy neměl zůstat s dítětem bez dozoru.
Jezevčíci dobře vycházejí s ostatními domácími mazlíčky, zvláště pokud s nimi byli seznámeni ve štěněcím věku. Se svými smělými, panovačnými povahami mohou být klidně špičkovým psem.
Náš jemný výrobní proces zachovává osvěžující sílu přírody na maximum
Pokud otevřeme sáček krmiva CricksyDog, vidíme, že granule nejsou stejné velikosti. Proč je to zajímavé? Tato variabilita ukazuje, že výrobek je vyroben z čerstvých ingrediencí.
-
Juliet hypoalergenní hovězí suché krmivo (prémiová receptura bez pšeničného lepku a kuřecího masa) – “extra malé granule”
332 Kč - 1 kg | 518 Kč - 3 kg | 1595 Kč - 10 kg — nebo předplaťte si 10% -
Denty magická dentální tyčinka „mini“ (pro malé psy)
129 Kč - týdenní dávka (7 kusů) | 449 Kč - měsíční dávka (28 kusů) — nebo předplaťte si 10% -
Juliet hypoalergenní jehněčí suché krmivo (prémiová receptura bez pšeničného lepku a kuřecího masa)
332 Kč - 1 kg | 518 Kč - 3 kg | 1595 Kč - 10 kg — nebo předplaťte si 10% -
Juliet hovězí suché krmivo
272 Kč - 1 kg | 446 Kč - 3 kg | 1220 Kč - 10 kg — nebo předplaťte si 10%
Byli jsme ohodnoceni již více než 500 krát
Zde si můžete přečíst nejnovějších 20 recenzí všech našich produktů.
Mam hypoalergenni labradorku a už jsem si skutečně nevěděla rady, teď na víc v tomto období se pořad drbe lize a vykousava tlapky, na veterine mi dali prášky proti tomu. Zkusila jsem Vaše granule a po týdnu pomalaucku ubývá drbani se. Je zivejsi a hlavně ji chutnají. Takže dekuju. Zatím si na tyto granule Baddy zvyká, sice po troškách, ale půjde to 😉 Ověřená recenze - zobrazit originál
Zajímá vás i další psí plemena?
Shromáždili jsme pro vás nejoblíbenější psí plemena a všechna je charakterizovali, jak je uvedeno výše. Labrador, sibiřský husky, německý ovčák, bígl, jorkšírský teriér, nebo čivava ... o tom všem jsme se pokusili napsat něco jedinečného.
Americký stafordšírský teriér
více o tomto psím plemenu
Border kolie
více o tomto psím plemenu
Buldočí
více o tomto psím plemenu
Cane Corso
více o tomto psím plemenu
Francouzský buldoček
více o tomto psím plemenu
Havanský bišonek
více o tomto psím plemenu
Jezevčík
více o tomto psím plemenu
Labradorský retrívr
více o tomto psím plemenu
Německý ovčák
více o tomto psím plemenu
Puli
více o tomto psím plemenu
Rotvajler
více o tomto psím plemenu
Sibiřský husky
více o tomto psím plemenu
Vizsla
více o tomto psím plemenu
Zlatý retrívr
více o tomto psím plemenu
Doručení následující den
Pokud si objednáte do 12:00, Váš balíček dorazí hned druhý den a může okamžitě přistát do misky Vašeho psa. Nezapomeňte, že doručujeme všude v České republice!
Prémiové ingredience
Suroviny pro všechny naše produkty pocházejí od kontrolovaných zemědělců. Pro nás je bezpečnost Vašeho psa nejdůležitější! Přesvědčte se sami!
Máte nějaké otázky, nebo se nemůžete rozhodnout?
Napište nám na Facebook nebo nám zavolejte.